V poslednom čísle nášho časopisu roku 2016 sme si pre vás pripravili niečo špeciálne – je to interview s obľúbeným slovenským spevákom Adamom Ďuricom.

Okrem toho, že si na konto nedávno pripísal ďalší album, o ktorý budete môcť súťažiť, podelil sa s nami aj o svoje spomienky na stredoškolské časy, či začiatky svojej hudobnej kariéry.

 

ST: Náš časadam-durica-by-branislav-simoncik1opis je zameraný na študentov stredných škôl. Ako si ty spomínaš na svoje stredoškolské časy?

: Stredná škola, to sú moje najlepšie roky. Noví ľudia, nové zážitky, proste najlepší vek.

ST: Mal si v škole obľúbené a neobľúbené predmety? Ktoré to boli?

: No, na gympli to bolo dosť ťažké, keďže tam už bola iná náročnosť, ale mal som rád chémiu, tú nás učila pani učiteľka Krajčová, a tá to vedela naučiť, aj keby traktory padali.

ST: Vo svojich „-nástich“ rokoch si sa viac venoval škole, či hudbe?

: Najskôr, keď som mal 12-13, tak ma bavil futbal a od 14-tich sa venujem hudbe, potom v 16-tich som už bol v Superstar, a tam sa vlastne začala moja kariéra.

ST: Prvýkrát si sa do celoslovenského povedomia dostal prostredníctvom súťaže „Slovensko hľadá Superstar“. Ako veľmi ťa obohatila táto skúsenosť a do akej miery ovplyvnila tvoj ďalší vývoj táto šou?

: Zásadne, pretože dovtedy som spieval iba v garážových skupinách a hrali sme sem-tam aj pre ľudí a vlastne na Superstar som vystúpil v televízii a začal som spievať pre širokú verejnosť, a doteraz to tak je.

ST: Hoci si, bohužiaľ, nepostúpil do finálového výberu, už vtedy si zožal veľký úspech svojim vystúpením. Zaznamenal si v tom období „prívetivejší“ prístup zo strany učiteľov, či spolužiakov v škole?

:Určite áno, na strednej sme mali dobrú partiu spolužiakov a s učiteľmi som dobre vychádzal, ale samozrejme, ako študent som musel mať vždy všetko hotové načas a meter bol rovnaký pre každého.

ST: Skladal si už v tom období vlastné pesničky? Pokúšal si sa niekedy prostredníctvom svojej hudby zvýšiť svoje šance u nejakej dievčiny? 

: Vlastné pesničky som si vtedy už skladal, pretože, keď som mal 16, nahrával som svoj prvý album Cukor a Soľ vo veľkom vydavateľstve Universal music, v ktorom som doteraz. Ale dievčiny som takto nebalil. Maximálne som hrával na výletoch a na opekačkách.

ST: Prejdime do súčasnosti. Nedávno si vydal nový album pod názvom „Spolu“.  Rovnomenná pesnička rezonuje v rádiách už nejaký ten piatok. Kto všetko sa podieľal na tvorbe tohto albumu? Máš okolo seba nejakých „našepkávačov“, ktorí ti radia pri tvorbe?

: Áno, mám, sú to vlastne ľudia z vydavateľstva, hlavne Peter Riava a potom producenti a pre album Spolu to boli hlavne The Glowsticks z Canady, ktorí urobili pre album Spolu tú najhlavnejšiu prácu a posunuli ma najviac vpred; a robil som aj s, už osvedčeným Dudom, ktorý produkoval 3 pesničky.

adam-durica-by-branislav-simoncik2-1ST: Je tento nový album čímsi špecifický? Odlišuje sa od predchádzajúcich albumov? Čo od neho možno očakávať?

: Je iný, je modernejší a vyzretejší. Oproti albumu Mandolína je, cítim určite posun vpred. Hlavne spievam o iných veciach, riešim iné témy, hlavne v pesničkách Nič iné mi nezostáva, Nebojím sa alebo Tvoj syn. Určite je to nový Adam Ďurica a treba si album Spolu určite vypočuť, stojí to za to.

ST: Ktorú zo svojich pesničiek, na tomto albume, máš najradšej a prečo?

: To je ako keby mama dostala otázku, ktoré zo svojich detí ma najradšej a prečo. Mám tie pesničky všetky rád 🙂


ST: Ktorá pesnička sa ti najlepšie hrá na koncertoch, spomedzi všetkých, ktoré si doteraz zložil?

: Dovtedy, Voda, vzduch, oheň a Nebojím sa.

ST: Kedy najbližšie sa na teba môžu tvoji fanúšikovia z Východu tešiť na koncertných vystúpeniach?

: Myslím, že na Východe si ma naplno užijú na Spolu Tour, ktoré už pripravujeme. Bude to nová šou s novým programom. Navštívime 12 miest od Prahy po Michalovce. Už sa na to veľmi teším. Turné sa už predáva prvé lístky sú už predané. Viac info na ticketportal.sk

ST: Blížia sa Vianoce. Ako zvyčajne sláviš tieto sviatky? Oddýchneš si vôbec?

: Áno, milujem Vianočnú pohodu, kedy som so svojimi najbližšími a nemusím konečne nič riešiť. Ale väčšinou hráme s kapelou ešte 22.12., takže do poslednej chvíle cestujeme.

ST: Nakupuješ darčeky v predstihu alebo si to nechávaš na poslednú chvíľu?

: Tento rok v predstihu! Naozaj, už mám darčeky 2 týždne kúpené. Ale, minule som to riešil na poslednú chvíľu.

ST: Aký, pre teba osobne, najhodnotnejší darček si od „Ježiška“ dostal?

: Uuu, asi moja prvá basgitara Jolana D-bass. To som skoro odpadol, bola síce z bazáru a moj brácho mi hneď musel opraviť elektroniku, ale bol to najlepší darček a strašne ma to tiahlo do muziky. Odvtedy ma to vlastne nepustilo.

ST: Oslavuješ koniec roka, Silvester, v kruhu svojich priateľov a rodiny alebo si v tento večer „v práci“?

: Tento rok budem v tento večer v práci. Budeme hrať dokonca 2 koncerty. Takže bude veselo.

ST: Nakoniec. Čo by si poradil terajším študentom, ktorí sa chcú, podobne ako ty, v budúcnosti venovať hudbe?

: Treba veriť svojmu snu a nikdy sa nevzdávať.

 

Ďakujeme za interview. Prajeme veľa úspechov s novým albumom a vydarený celý nasledujúci rok 🙂 .

Zdroj: karierainfo.zoznam.sk, Foto: Shutterstock.com

6 KOMENTÁRE

 1. Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally – taking time and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate alot and certainly not appear to get one thing done.

 2. Absolutely NEW update of captcha solution software „XRumer 16.0 + XEvil 4.0“:
  captchas solving of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another size-types of captchas,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can use XEvil 4.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

  Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.

  Free XEvil Demo available.

  See you later 😉

  http://XEvil.net/

 3. I just want to mention I am just newbie to blogging and site-building and seriously liked this web blog. Likely I’m planning to bookmark your site . You definitely come with beneficial well written articles. Many thanks for sharing your webpage.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ