Čo netušíš o svojom detstve

3
533

Prvými hračkami boli pravdepodobne kamenné guľôčky v starovekom Egypte okolo roku 3000 pnl. Okolo roku 1000 pnl sa deti v Grécku hrali s jojo. Jednoduché bábiky, hračky a hry sa vyrábali
z kameňa, dreva, slonoviny a kože. V 19. storočí boli obľúbené mechanické hračky z plechu, ktoré sa naťahovali kľúčikom, hlavy pre bábiky sa začali vyrábať z porcelánu. Až v 20. storočí sa dôležitým materiálom na výrobu hračiek stal plast. Kto vymyslel plyšového medvedíka? „Teddy Bear” bol vymyslený mužom menom Moriss Michtom z USA v roku 1902. Hračku vtedy nazval po americkom prezidentovi Theodorovi „Teddy” Rooseveltovi. Keď sa Roosevelt v roku 1902 zúčastnil poľovačky na medveďa, požiadal spoločníkov, aby zraneného medveďa zbavili trápenia. V novinových verziách tohoto príbehu bolo zviera nakreslené ako roztomilý medvedík a čoskoro sa mu začalo hovoriť „Teddyho medveď”. Keď Michtom vo svojom obchode začal predávať repliky tohto medvedíka ako hračky, Roosevelt súhlasil, aby sa volali po ňom. Kedy vznikli prvé stolové hry? Stolové hry ako šach a dáma sa hrávali už v staroveku. Napríklad v Babylone okolo roku 4000 pnl. Jednou z najobľúbenejších hier starovekých Egypťanov bola stolová hra Senet. (Tá bola dokonca tak obľúbená, že ju zobrazovali aj na hrobkách faraónov.) Dnes dobre známa novodobá hra scrabble bola vynájdená roku 1931, hra monopoly vznikla v USA roku 1933. Čo sú inteligentné hračky? Inteligentné hračky majú zabudovaný počítačový čip a dajú sa ovládať diaľkovým ovládačom. Bezdrôtový diaľkový ovládač vynašiel v roku 1956 Robert Adler, čo napomohlo tiež programácii robotov. Staré dobré lego a jeho príbeh Vedel si, že názov „lego” pochádza z dánskeho „leg got”, čo znamená „dobre sa zahrať”? Stavebnicu lego vynašiel roku 1949 dánsky výrobca hračiek Ole Christiansen.

3 KOMENTÁRE

 1. Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 2. Revolutional update of captcha recognition software „XRumer 16.0 + XEvil“:
  captcha solution of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another size-types of captcha,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can use XEvil 4.0 with any most popular SEO/SMM software: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

  Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.

  Free XEvil Demo available.

  See you later 😉

  http://XEvil.net/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ