Ako sa motivovať k lepším výsledkom

1
554

Motivácia je vlastne komplex povzbudzujúcich, resp. konštruktívnych činností, ktoré na jedinca pôsobia progresívnym efektom. To znamená, že čím je motivácia kvalitnejšia, tým
lepšie výsledky môže zabezpečiť. Motivácia však nie je len jeden z najdôležitejších aspektov vyučovania, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať… Ovplyvňuje totiž aj každodenný život.
Ukázalo sa, že citová účasť a viacnásobné uskladnenie uľahčujú chod bežných dní všetkých z nás. Čo to znamená? Už od rána by ste do vášho života mali vniesť pozitívne emócie. Ako to urobiť?
Skúste prebudiť svoju zvedavosť, radosť alebo nadšenie! Vložte do svojej práce pozitívne emócie aj napriek tomu, že ide o povinnú činnosť, ktorá práve pred vami stojí. 1.PÝTAJTE TA!
Čo to je? Ako to spravím? Kde som to už videl? Čo to znamená? Prečo to tu je? Prečo to mám urobiť? Na čo je to dobré? Čo mi to môže zabezpečiť? BLÍŽI SA LETO A S NÍM SPOJENÉ NIČNEROBENIE…
AK CHCETE BYŤ ÚSPEŠNÍ, POĽAVIŤ NETREBA NIKDY, ANI TERAZ!! A NEZABÚDAJTE Zdravá motivácia posúva každého z nás k lepším výsledkom a k objavovaniu samých seba. Nejde len o učenie, ktoré priamo ovplyvňuje, zefektívňuje a obohacuje… Motivačné faktory sú všade okolo nás, len sa po nich je treba natiahnuť. Na prvý krát to bude možno ťažsie… No nezabúdajte, všetci sa len učíme. A ten druhý pokus je vždy o čosi ľahší. Veď napokon, je dobre známe, že najlepšie si zapamätáme to, čo sme už kedysi robili. Preto neváhaj, urči si ďalší nový cieľ aj počas týchto letných dní (veď práve leto nám ponúka úžasnú škálu nových možností) a choď do toho naplno, nech už je motivácia akákoľvek! Daniella Ferková, Gymnázium Trebišovská 12 3. DOKONALE SA PRIPRAVTE NA BOJ!
Vsugerujte si veľmi intenzívne, že určený cieľ navzdory všetkým ťažkostiam chcete bezpodmienečne dosiahnuť. Pre žiaden pád sa nevzdávajte, kým svoj cieľ nedosiahnete. 2. NEBOJTE SA NEPOZNANÉHO! Ak chcete niečo v živote dosiahnuť, mali by ste sa vopred adekvátne motivovať. Kto presne vie, čo chce a prečo to chce, ten svoj cieľ aj dosiahne. Takýto človek sa bude snažiť nájsť si cestu k úspechu. Má totiž svoju motiváciu- a našťastie má dnes každý z nás slobodnú voľbu, po ktorej môže siahnuť aj pri výbere vlastnej, nescudziteľnej motivácie.

1 komentár

  1. Thank you for every other wonderful article. The place else could anybody get that type of information in such a perfect way of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I am on the search for such information.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ